فوکت

استان پوکت یا فوکت یکی از استانهای کشور تایلند است. مساحت آن ۵۴۳ کیلومترمربع می‌باشد. جمعیت این استان در سال ۲۰۱۲بالغ بر ۶۶۵۷۰۰ نفر برآورد شده است.استان پوکت از نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می‌آید. مرکز این استان شهر پوکت است.

پوکت با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند. نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا از دور به این شکل به نظر می رسد. پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیاست. در شمال این جزیره فرودگاه بین المللی آن قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته است.

بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارند و پاتونگ Patong و کارون Karon از جمله معرف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار می روند. ساحل پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است و اغلب مراکز خرید پوکت در آنجا قرار دارند.

پاتایا

پِتایا یا پاتایا شهر ساحلی کوچکی است در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد.شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد.شهر پاتایا با بازدید بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی در سال، یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید. پاتایا به دلیل وجود انواع محلات تفریحات شبانه شهرت جهانی دارد.خیابان واکینگ استریت از جمله جاذبه‌های گردشگری و تفریحات شبانه در پاتایا است.جزیره مرجانی پای از دیگر مراکز تفریحی پاتایا است.

بانکوک

 بانکوک پایتخت و بزرگترین شهر کشور سلطنتی تایلند است که بر کرانه رودخانه چائوفرایا در حدود 24 کیلومتری شمال خلیج تایلند برفراشته شده است.

با.نکوک  با جمعیتی بیش از 10 میلیون نفر، پایتخت پر جنب و جوش تایلند، شهر بوداهای طلایی، برج‌های عظیم و باغ‌های رنگارنگ  است که در مرکز تایلند و در کنار رودخانه چائوپرایا واقع شده و مساحت آن در حدود 1500 کیلومتر مربع است.  نام ملی این شهر” “Krung Thep  به معنی شهر فرشته‌هاست.

بانكوك نظير ساير شهرهاي بزرگ و مدرن دنيا، به داشتن ساختمانهاي عظيم، هتلهاي بسيار مجلل، مراكز خريد و نيز فرودگاهي بسیار مدرن و بين المللي افتخار مي كند، ضمن آنكه بافت و رسوم سنتي خود را حفظ كرده است.بانکوک در اغلب روزهای سال آب و هوایی گرم و مرطوب دارد، ولی بهترین وقت سفر کردن، از ماه نوامبر تا فوریه است که رطوبت و دما در پایین‌ترین حد خودشان هستند.

اولین چیزی که توجه شما را هنگام ورود به تایلند جلب می‌کند، فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (Suvarnabhumi ) با ساختمان شیشه‌ای و غول‌پیکرش است. این فرودگاه که در سال ۲۰۰۶ جایگزینفرودگاه قدیمی شده ، در جنوب شرقی بانکوک قرار گرفته و تا مرکز شهر سی ‌کیلومتر فاصله دارد .فرودگاه قدیمی تایلند، دون موانگ( Don muang) نام دارد که اکنون تنها برای پروازهای داخلی و نیز استفاده خانواده سلطنتی به کار می رود و در ۲۰ کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد و  یکی از قدیمی ترین فرودگاه های بین المللی در جهان است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *