تور روسیه

کد: NBHTY
  • تور روسیه
  • روسیه-1-820×566
  • ff2
  • russia

توضیح

تور روسیه

اگر به دنبال کسب تجربه ای متفاوت در تور روسیه هستید با ندای سفر همراه شوید.

روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. این کشور در عرضهای بالای جغرافیایی واقع شده‌است و بیشتر مناطق کشور سردسیر است. به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور به ویژه مسکونی نبوده و کشاورزی در این مناطق میسر نیست. پایتخت روسیه شهر مسکو است است و بزرگترین شهر اروپا است. در سفر به روسیه نیازمند ویزای روسیه هستیم برای اخذ ویزای روسیه می توانید با کارشناسان در آژانس مسافرتی ندای سفر تماس حاصل فرمائید . روسیه در بالاترین عرض جغرافیایی استقرار یافته و گستره اش از شمال قاره پهناور آسیا تا قاره سرسبز اروپا وسعت یافته است ، عرض بالای جغرافیایی سبب سرمای شدید شده تا جایی که امکان کشاورزی در این منطقه را صلب می کند ، این آب و هوا بر مردمان این کشور تأثیر بسزایی داشته به این صورت که دارای روحیه سرد و خشک و بسیار مقاوم و محکم و در عین حال مهمان نواز و مهربان اند ، واقع شدن روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری به عنوان پهناورترین کشور جهان سبب پدید آمدن مرزهای دریایی با اقیانوس آرام شمالی و منجمد شمالی ، دریای کاسپین ، دریای سیاه و دریای بالتیک شده است بعلاوه با 14 کشور از اروپا و آسیا مرز زمینی داشته و همچنین با کشورهای پیرامون دریای ژاپن ، دریای کاسپین ، دریای سیاه ، دریای بالتیک و دریای برنیگ از طریق دریا مرتبط است و قادر به فعالیت اقتصادی می باشد .
بیشترین ساکنان روسیه در غرب این کشور در واقع بخش اروپایی آن سکونت دارند.
قومیت روسی بیش از 80 درصد جمعیت این کشور را شامل شده و از اقلیت های دیگر می توان به تاتارها ، قزاق ها ، ارمنی ها ، گرج ها ، آذری ها ، بلاروس ها ، اکراینی ها ، چچنی ها ، قفقازی ها هستند که بزرگترین اقلیت قومی به تاتارها مربوط می شود .
روسیه تا قبل از قرن 18 امپراطوری چندان قدرتمند ی نبود ، اما با آغاز قرن 18 ” تزار پترزبورگ ” با ایجاد حکومت تزاری روسیه را به امپراطوری نیرومند و گسترده تبدیل کرد ، پس از تزارها با وقوع انقلاب اکتبر 1917 میلادی و پیدایش عقاید کمونیستی ، ” اتحاد جماهیر شوروی ” تأسیس شد که سرانجام پس از 74 سال و وقوع جنگ سرد بین بلوک شرق و غرب منجر به فروپاشی شوروی شد و در نهایت جمهوری فدرال روسیه در سال 1991 میلادی پدید آمد که تا امروز پا برجاست .
روسها به زبان روسی صحبت می کنند و از نژاد ” اسلاو شرقی ” هستند ، روس ها به لحاظ علمی و ادبی دارای تاریخی غنی هستند که از جمله افراد سرشناس در این زمینه ها می توان به ” دمیتری مندلیف ” ، ” ماکسیم گورکی ” ، ” داستایوفسکی ” ، ” چخوف ” و ” آندره ساخاروف ” اشاره نمود .
واحد پول روسیه روبل است و با نماد RUB در بازار جهانی رایج است ، واحد کوچکتراز روبل ، کوپک است ، در واقع 100 کوپک برابر با یک روبل می باشد .
مسکو پایتخت روسیه و بزرگترین شهر اروپایی به حساب می آید ، روسیه دارای 9 منطقه زمانی است به این صورت که از ” کالینگراد ” به عنوان بخش اروپایی در غرب روسیه که یک ساعت عقب تر از مسکو می باشد ، آغاز شده و تا ” ماگادان ” به عنوان بخش آسیایی در شرق روسیه که هشت ساعت از مسکو جلوتر می باشد ، ادامه دارد . مدت زمان پرواز تهران – مسکو در حدود 3/5 می باشد .
اما اختلاف زمانی بین ایران و روسیه 90 دقیقه است و در واقع روسیه 1/5 ساعت از ایران عقب است .
سوچی
سوچی ، از شهرهای توریستی و ساحلی روسیه می باشد که بر کرانه دریای سیاه در دامنه های کوهستان البروس با بلندای 5642 متر از رشته کوههای قفقاز بزرگ واقع شده است ، شایان ذکر است که قله البروس بام اروپا و بلندترین نقطه روسیه محسوب می شود .
به علاوه این شهر پس از میزبانی المپیک زمستانی 2014 میلادی رونق بیشتری پیدا کرد و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرد .
از جمله جاذبه های سوچی عبارتند از : ” ماتسستا ” با چشمه های آب معدنی می باشد که جنبه درمانی داشته و در واژه نامه روسی به علت درجه حرارت بالای این آب ” آب آتش ” معنی شده است ، ” اسکای پارک سوچی ” که به عنوان مرتفع ترین پارک دنیا مورد توجه گردشگران است ، پیاده روی پرهیجان بر روی پل آسمان با ارتفاع 207 متر و طول 440 متر اقامتگاه کوهستانی ” کراسنایا پولیانا ” و ” آبشار سوچی ” نیز بسیار جذاب بوده و خالی از لطف نیست .

تور روسیه
مسکو و سنت پترزبورگ
رود مسکوا ، رودی در غرب کشور روسیه که از مرکز شهر مسکو می گذرد و مسکو همانند لندن و پاریس به لحاظ رودگذر بودن جلوه و زیبایی خاص دارد ، رود مسکوا به رود اوکا ریخته و بلندترین رود ولگا ، بلندترین رود اروپا ریخته و در نهایت وارد دریای کاسپین می شود ، از ویژگی های عمده شهر مسکو متروی 100 ساله آن می باشد که در ایستگاههای آن با معماری متفاوت مواجه خواهیم شد ، میدان سرخ مسکو میتواند مجموعه ای جذاب و دیدنی برای هر گردش در سفر به روسیه باشد ، چرا که این میدان محل برگزاری بسیاری از کنسرت ها ی موسیقی و رخدادهای سیاسی و اجتماعی است .
اما در غرب میدان سرخ و در مجاورت رود مسکوا ” کاخ کرملین ” محل زندگی ریاست جمهوری روسیه واقع شده که بنایی 500 ساله دارد و در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است .

در تور روسیه برای بازدید از میدان سرخ و جاذبه های اطرافش ندای سفر را به خاطر بسپارید.
در جنوب میدان سرخ مسکو بنایی دیگر از میراث یونسکو وجود دارد که به عنوان بلندترین بنای شهر مسکوتا سال 1600 میلادی شناخته می شده ” کلیسای سنت باسیل ” است ، این بنا به دستور ایوان چهارم ( ایوان مخوف ) در دوران امپراطوری تزار ساخته شده است .
دروازه روسیه با شمال اروپا، غربی ترین شهر روسیه و دومین شهر بزرگ روسیه سنت پترزبورگ است . این شهر بندری در کنار رودخانه نوا و خلیج فنلاند واقع شده و ملقب به لنینگراد یا پتروگراد است ، این شهر درسال 1703 تا 1917 به مدت 300 سال پایتخت روسیه بوده و به دستور ” پتر کبیر ” بنا نهاده شده ، این شهر در زمان جنگ جهانی دوم به علت مقاومت ارتش روسیه در برابر ارتش آلمان نازی به عنوان سمبل مقاومت شناخته شد و مکانی بود که آلمانهای نازی در اثر سرمای شدید زمستان دچار مشکل شده و قادر به ادامه جنگ نبودند و منجر به عقب نشینی نازی ها شد .
در زمان قاجار بسیاری از شاهزادگان و روشنفکران برای تحصیل به این شهر سفر می کردند ، در آن زمان این شهر به نام ” پتل پورت ” شناخته می شد ، این شهر با جای دادن 35 مجموعه تاریخی ، 220 موزه ، 2000 کتابخانه و بیش از 4000 اثر دیدنی ، توریستی ترین و دیدنی ترین شهر روسیه بوده و در فهرست یونسکو قرار دارد ، از این لحاظ بسیاری از کارشناسان به علت تعداد زیاد آثار دیدنی این شهر را مشابه شهر ” اصفهان ” می دانند ، از این جمله می توان به یکی از بزرگترین و معروف ترین موزه جهان ، موزه هرمیتاژ ، کلیسای جامع سنت ایزاک با گنبد طلایی اش ، کلیسای اسپیلت بلود ، کاخ مارینسکی و… اشاره نمود .
غذاهای روسی
آب و هوای سرد روسیه سبب شده تا عضو جدانشدنی از ترکیبات غذای روسیه چربی و کربوهیدرات باشد ، در ادامه به معرفی چند غذای روسی می پردازیم :
” بورش ” نوعی سوپ روسی حاوی گوشت گاو ، کلم و ریشه چغندر است ، ” سولیانکا ” سوپ خورش مانند است که حاوی ماهی یا گوشت همراه با قارچ است و می توان به آن پیاز و خامه ترش و ادویه نیز افزود ، ” امول و موکسون ” گونه هایی از ماهی در منطقه سیبری است که نوعی از ماهی سفید می باشد . امول ماهی کوچکتر و موکسون ماهی بزرگ تر است که ماهی بزرگتر است که ماهی بزرگ تر در هنگام طبخ خوشمزه تر می باشد . ” کباب روسی ” ، بهترین گوشت گوسفند روسی در منطقه کوهستانی قفقاز داغستان می توان یافت ، که به علاوه با این گوشت سوپ گوسفند داغستانی یا ” شورپا ” نیز طبخ می گردد.
مراکز خرید مسکو
از مراکزخرید مسکو می توان به ” اوروتپسکی ” در نزدیکی ایستگاه مترو کیفسکی در سال 2006 بنا شده و بسیاری از برند های معروف جهان از جمله NEXT ، Calvin klein ، swatch ، levis را در خود جای داده و دارای سینما و سوپرمارکت نیز می باشد .
مجتمع تجاری گوم با معماری زیبایش در مجاورت میدان سرخ در مرکز شهر مسکو واقع شده که بزرگترین مراکز تجاری دنیاست و قدمت آن به سال 1893 میلادی برمی گردد.
از دیگر مراکز خرید می توان به ” مانژ ” ، ” آتریوم ” ، ” تی یو اس ام ” ، ” گورود ” و ” دسکای میر ” اشاره نمود .
همراهی در تور روسیه علاوه بر رزرو بلیط هواپیما و هتل مستلزم اخذ ویزای روسیه نیز می باشد.

برای دریافت ویزای روسیه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

امتیاز
  • ثبت امتیاز
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

برنامه سفر

tourrussia

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روسیه

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تور روسیه نوروز 98

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11 خرداد ویژه شب های سفید

قیمت: 1240 $

7شب و 8 روز

4شب سنت پترزبورگ و 3شب مسکو

هتل های 4 ستاره تاپ

خدمات: پروازهای لوکس ایرفلوت،گشت شهری،2نهار،ترانسفر فرودگاهی،ویزا،اقامت در هتل 4 ستاره تاپ به همراه صبحانه،لیدر فارسی زبان،سیم کارت رایگان

محل

دیدگاه ها (0)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تور روسیه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال