تور قشم

کد: NBHTY
دسته بندی:

توضیح

تور قشم

تور قشم و بطور کلی سفر به جزایر جنوب در منطقه خلیج فارس یکی از شاخه های طبیعت گردی و ایرانگردی در تمام فصول سال به خصوص شش ماه دوم سال وفصول سردتر برای ما ایرانیان محسوب می شود ، زمانی که کوههای سر به فلک کشیده البرز و زاگرس پوشیده از برف و چهره ای سپید بر خود گرفته اند ، قادر به انجام ورزش های پر هیجان آبی در سواحل خلیج همیشه فارس در هوایی مطبوع در جنوب کشور خواهیم بود . اما در فصول گرمتر نیز جذابیت خاص خود را دارد به این صورت که با وجود امکانات و استانداردهای جهانی موجود در جزیره قشم با ایجاد هوایی مطبوع در مکانهای عمومی ، سفر به قشم در فصول گرم آنچنان مشکل نبوده و با انجام بسیاری از فعالیت ها به صورت شبانه ، می توان گرمای روزانه را به نوعی از برنامه سفر حذف نمود .

جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس در تنگه هرمز و استان هرمزگان واقع شده است . این جزیره با مساحت تقریبی 1491 کیلومتر مربع ، 135 کیلومتر طول وعرض 40 کیلومتر، 2/5 برابر بحرین دومین جزیره خلیج فارس می باشد ، قشم دارای سه بخش مرکزی ، شهاب و هرمز می باشد و در فاصله 20 کیلومتری جنوب غربی بزرگترین بندر ایران زمین ، بندرعباس می باشد ، مهمترین بخش های حومه شهر قشم علاوه بر خود قشم ، درگهان ، سوزا ، بندرلافت ، طبل ، سلخ ، بندر دولاب ، باسعیدو ، دریستان می باشد ، خلیج دریستان و تنگه خوران نیز از حومه های آبی این جزیره به حساب می آیند ، اهالی جزیره قشم به زبان فارسی با گویش بندری صحبت می کنند و بسیارخونگرم ، مهربان و مهمان نوازند ، در تور قشم علاوه بر قشم گردی و دیدار از جاذبه های گردشگری قشم قادر به انجام سفر های یک روزه و کوتاه مدت به جزایر اطراف از جمله هرمز ، هنگام و لارک خواهید بود .

تور قشم

قدمت جزیره قشم به زمان ساسانیان بازمی گردد به صورتی که نام دیگرش ” ابرکاوان ” بوده است ، به طوری که واژه ” کاوان ” در پارسی پهلوی ” ازتبار کاوه ” معنا شده و طبق روایات می توان گفت شکلی از نام درگاهان یا درگوان است که می توان این نام به نام امروزی روستای درگهان در تیغه شمالی جزیره قشم اطلاق داد .
شما عزیزان با شرکت در تور قشم با ندای سفر قادر خواهید بود از جاذبه های گردشگری قشم دیدن فرمایید ، در ادامه به معرفی بعضی از این جاذبه ها می پردازیم :

جنگل حرا

حرا نوعی درخت از نژاد مانگرو یا کرناست که در مناطق استوایی رشد می کند و معمولا ً زیستگاهش آبهای شور ساحلی و آبرفت های مناطق گرمسیری می باشد . این درخت در کناره های خلیج فارس و دریای عمان در ایران رویش می کند ، جنگل های حرا زیستگاه بسیاری از آبزیان ، پرندگان و دوزیستان می باشند . جنگلهای حرا در قشم جز عجایب هفت گانه قشم به شمار می روند و به نام طلای سبز خلیج فارس معروفند ، این جنگل معلق بر خلیج فارس از بندر لافت تا روستای طبل در نوار شمالی و غربی جزیره قشم به عرض 50 تا 500 متر گسترش یافته و وسعتی در حدود 150 کیلومتر را در بر دارد ،زیباترین قسمت جنگل های حرا در قشم ما بین بندر لافت ، منطقه گازی گورزین و روستای کوران است ، لازم به ذکر است که جنگل های حرا در منطقه هرمزگان ، 7500 هکتاروسعت داشته که وسعتی در حدود 2400 هکتار آن در اطراف جزیره قشم واقع شده است . برای آنکه همزمان از تجربه قایق سواری متفاوت بر آبهای فیروزه ای خلیج فارس و پرنده نگری بین درختان حرا لذت ببرید با تورقشم در ندای سفر همراه ما شوید .

تور قشم

غار نمکدان

این غار در 90 کیلومتری حاشیه جنوب غربی شهر قشم و 60 کیلومتری غرب فرودگاه قشم واقع شده واز فواصل دوردست این ناحیه به صورت قله ای گنبد گون و سفید رنگ خودنمایی می کند ، این غار مرتفع ترین نقطه جزیره قشم با ارتفاع حدود 400 متر نیز محسوب می شود ، که در 2 کیلومتری ساحل دریا قرار دارد ، بلورهای نمک و قندیل های مرمری از سقف غار و جریان آبهای زیرزمینی از کف غار به سمت خارج از غار جلوه ای دلپذیر به منظره غار نمکدان می دهد ، این چشمه های زیرزمینی از دل کوه نمکدان سرچشمه می گیرد وسبب تشکیل حوضچه های نمکی در داخل و خارج غار می شود که در اثر رسوب چهرای شبیه یخ بندان در این غار ایجاد می نماید .
قدمت این نمک ها از لحاظ زمین شناسی به پیش از کامبرین باز می گردد و چیزی در حدود 570 میلیون سال است .

تنگه چاه کوه

دره حیرت آور و هیجان انگیز چاه کوه از عجایب هفت گانه قشم به حساب می آید . تنگه چاه کوه در فاصله 95 کیلومتری جنوب غربی قشم در حوالی بندر دولاب قشم می باشد .
این دره با دیواره های بلند و دهلیزهای تنگ و در برخی موارد نسبتاً تاریک و کم نور دارای شکل های شیاری و حفره گونه ، طاقچه ای ، کاسه مانند و همچنین تندیس های برجسته در میان حفره های نیمه کروی و بیضی مانند در بالا و پایین خود می باشد .
این دره به خاطر شکل سنگ ها و موقعیتی که دارد ، می تواند آبهای شیرین زیادی را در خود نگهداری کند و از گذشته منبع آب شیرین روستاهای اطراف محسوب می شده است ، بعلاوه این آب در ادوار پیشین برای اهالی تقدس داشته و بسیاری از اهالی در کنار این آب به مراقبه می پرداختند ، از این رو این دره همچنان برای اهالی مقدس است .
در تور قشم می توانید به تماشای این دره حیرت آور بپردازید .

غار خربس

در 15 کیلومتری جنوب شهر قشم حوالی روستاهای خربس و رمچاه واقع شده است .
در این غار نیز همانند تنگه چاهکوه آثاری موسوم به نیایشگاههای آب و مهرپرستی به صورت معماری صخره ای به جا مانده و برای اهالی منطقه بسیار مقدس می باشد .
این غار به دنبال چین خوردگی های رشته کوههای زاگرس در جزیره قشم پدید آمده است . قدمت سکونت انسان در این غار طبق شواهد تاریخی به دوران ساسانیان بر می گردد ، وجود تالارها ، دهلیزها و مکانهای مختلف اتاق مانند با کتیبه های سنگی نشان دهنده زندگی و تمدن انسان در این غار می باشد ، هم اکنون این غار و روستای خربس بصورت مخروبه و خالی از سکنه می باشد ، شایان ذکر است که قلعه مخروبه واقع در روستای خربس از آثار به جا مانده دوران صفوی می باشد ، روبروی این قلعه نیز گورستانی قدیمی وجود دارد که به دهانه غار مشرف می شود.

دره ستارگان

قدمت این دره به لحاظ زمین شناسی به دوران سنوزوئیک در حدود 2 میلیون سال پیش بر می گردد واز نظر زمین شناسی جز پدیده های بسیار منحصر بفرد به شمار می رود ، همچنین به لحاظ زیبایی و عظمت نیز آنچنان منحصر بفرد که تنها چنین مناظری را در ایالات آمریکا مشاهده خواهید نمود .
وجه تسمیه دره ستارگان به باور بومیان برمی گردد که معتقدند شکل عجیب و غریب تندیس ها و سنگ ها و صخره های به جا مانده در این مکان در اثر برخورد شهاب سنگ و جابه جایی های پس از آن در خاک و تغییر و تحولات زمین این اشکال ستونی و سوزنی شکل بوجود آمده اند ، از این رو به این عارضه زمین شناسی ” ستاره افتاده ” نیز گفته می شود ، آنچه مسلم است این آثار به جا مانده بر اثر فرسایش خاک ، سنگ ها و ماسه های ناشی از باد و باران و رگبار دراین محدود از جزیره قشم پدید آمده است ، این دره در فاصله 5 کیلومتری جنوب قشم در حوالی ساحل واقع شده است ، ویژگی های منحصر به فرد این دره باعث شده تا این عارضه طبیعی در زمره آثار طبیعی ژئوپارک خاورمیانه و همچنین آثار طبیعی یونسکو نیز قرار گیرد ، برخی این دره را شاهکار سقوط ستارگان قشم قلمداد می کنند .

تور قشم

در تور قشم حتما از این دره بازدید فرمایید.

از جاذبه های دیگر قشم می توان به ژئو پارک قشم،بام قشم،روستای رمچاه،سد پی پشت،پارک کروکدیل ،پارک دلفین،سد دم،تپه کولغان،مسجد توران چاه،روستای لافت،اسکله لافت ،قلعه پرتغالی ها،جزایر هرمز،هنگام،ناز و…نیز اشاره نمود.از آنجایی که جزایر هرمز،هنگام ونازدر فاصله اندک از جزیره قشم واقع شده اند،با برنامه ریزی دقیق با استفاده از اتوبوس های دریایی امکان بازدیداز این جزایر را در تور قشم خواهید داشت.
در تور قشم به مراکز خرید مدرن وسنتی قشم حتما سر بزنید چرا که علاوه بر خرید صنایع دستی و اقلام سنتی قشم ،نزدیکی جزیره قشم به کشورهای حوزه خلیج فارس سبب شده تا بتوانید برندهای معروف ،اجناس متنوع و کمیاب با قیمت مناسب خریداری کنید،از جمله این مراکز خرید بازار سنتی جزیره،مجتمع تجاری دودلفین درگهان،بازار بین المللی ستاره قشم وسیتی سنتر قشم می باشند.

سفر زمینی قشم

در سفر زمینی به قشم در ابتدا ملزمیم که به صورت ریلی یا جاده ای به بندرعباس برویم. فاصله تهران تابندرعباس به صورت جاده ای 1287کیلومتر است و 13 ساعت زمان نیاز دارد در حالی که به صورت ریلی 1330کیلومترو 18 ساعت زمان می خواهد.ازبندرعباس به دو طریق می توان به جزیره قشم رفت :
(1)اسکله شهید حقانی در بندرعباس است که با رزرو و تهیه بلیط اتوبوس دریایی می توانیم در مدت کمتر از یک ساعت به جزیره قشم برسیم.
(2)بندر پل در 60کیلومتری غرب بندرعباس و 10کیلومتری شرق بندر خمیراست،که به عنوان کوتاهترین راه آبی به جزیره قشم محسوب می شود.
فاصله بندر پل تا اسکله لافت در جزیره قشم در حدود 1800متر می باشدودر زمان کمتر از 20 دقیقه با استفاده از کشتی های لندیگ کرافت که قابلیت حمل خودرو،اتوبوس و مینی بوس را دارا می باشد،می توان به این اسکله رسید از این اسکله تا بندر قشم با طی مسافت حدود 70 کیلومتر در داخل جزیره به بندر قشم خواهیم رسید.
باشرکت در تور قشم به صورت زمینی لذت سفر با کشتی های لندینگ کرافت واتوبوس دریایی را تجربه کنید.

سفر هوایی قشم

مطمئنا سفر هوایی قشم با زمان و خستگی کمتر برای گردشگران انجام می پذیرد ولی فاقد لذت های مسافرت با قطار و اتوبوس های دریایی می باشد.
فرودگاه بین المللی قشم یا دیرستان با کد یاتایی GSM در مرکز جزیره قشم ودر در ارتفاع 12 متر از سطح دریا واقع شده است.فاصله هوایی تهران تا فرودگاه قشم1070کیلومتراست و زمانی در حدود 110 دقیقه نیاز دارد.

امتیاز
  • ثبت امتیاز
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

محل

دیدگاه ها (0)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تور قشم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال