آژانس مسافرتی ندای سفر

برایتان سفری به یادماندنی را با تور تایلند خود تضمین می کند.

تایلند

تور تایلند | هتل هیلتون
تور تایلند | هتل هیلتون

در قلب جنوب شرق آسیا، بین کشورهای هند و چین و در شمال خلیج تایلند و شرق دریای آندامان کشور تایلند قرار گرفته است. کشورهای همسایه تایلند ، مالزی در جنوب ، با میانمار (برمه) در شمال غرب ، بالائوس در شمال شرق و با کامبوج در جنوب شرق می باشد . شمال این کشور، کوهستانی با بلندترین قله تایلند با نام دوی اینتانون است که منظره آن را بسیار زیبا کرده است. حدود 75 درصد از جمعیت این کشور تایلندی را 14 درصد چینی و 11 درصد از باقی قومیت ها تشکیل می دهند. بزرگترین گروه غیر تایلندی ها  چینی ها هستند که اکثرا در محله چینی های زندگی می کنند.

فرهنگ

تایلند به نام سرزمین لبخند معروف است زیرا مردمانی بانشاط و صبور و خوشحال دارد. مردم تایلند با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به یکدیگر سلام می کنند که این حرکت وای نام دارد.تایلندی ها از رفتارهای تند و توهین آمیز امتناع می کنند. از نظر تایلندی ها، سر مقدس ترین و پا پست ترین بخش بدن می باشد. خط قرمز مردم این کشور مذهب و سلطنت است، بنابراین گردشگران باید با احترام به خاندان سلطنتی یا مذاهب رفتار کنند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پاشاهی باید لباس مناسب و پوشیده ای به تن داشته و قبل از ورود، کفش ها را از پا در آورند.
در کشور تایلند، هر روز هفته با یک رنگ نامگذاری شده است . رنگ روز دوشنبه ، زرد است و از آن جا که پادشاه کنونی در این روز متولد شده، رنگ زرد رنگ سلطنتی محسوب می شود و پرچم های  رنگ زرد در سراسر کشور، نشانه حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. بنابراین تعجب نکنید که همه مردم در روزهای هر هفته لباس به رنگ خاصی بپوشند.

آب و هوا
کشور تایلند دارای آب و هوای گرمسیری و سه فصل مشخص است. هر چند در هر فصلی می توان به  تایلند سفر کرد، اما بهترین فصل از نظر کم بودن گرما و باران، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرما می باشد. دمای هوا در این فصل کمتر از 20 درجه بوده و هوا کمترین رطوبت را دارد. بعد از آن فصل گرما شروع می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می شود.

غذا
غذاهای تایلند  آمیزه ای از غذاهای هندی و چینی است. وعده های غذایی مشخصی ندارند غذا های تایلندی معمولا بخارپز و تفت داده شده می باشد. برخی از موادی که بیشتر در آشپزی تایلندی استفاده می شود عبارتند از:سیر، فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمرهندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی.غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شوند پس از آن به دلیل وجود خلیج تایلند و رودخانه های زیاد رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور فراوان یافت می شوند .

بانکوک

یکی از شهرهای شاد ، زیبا ، پرجاذبه ، توریستی و پایتخت تایلند می باشد .بانکوک در قلب جنوب شرقی آسیا، با جمعیتی بیش از 10 میلیون نفر با مردمانی با روحیه و ر نشاط از پرطرفدارترین شهرهای توریستی تایلند می باشد که سفری خاطره انگیز را برای جهانگردان، توریست ها و گردشگران سراسر دنیا فراهم می کند.

پاتایا

در کشور تایلند در ساحل شرقی آن شهر ساحلی کوچکی به نام پاتایا است .این شهر در جنوب شرقی شهر بانکوک واقع شده است .شهر پاتایا با داشتن بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی در سال، یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند محسوب می شود. از جمله جاذبه‌های گردشگری و تفریحات شبانه در پاتایا خیابان واکینگ استریت است.جزیره مرجانی ، سواحل شنی بسیار تمیز ، رستوران های مجهز ، مراکز خرید، کلوپ های شبانه و تفریحاتی نظیر شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی نیز از تفریحات متنوع این شهر است.شهر ساحلی پاتایا بعد از بانکوک، شناخته شده ترین و پر طرفدارترین مکان برای مسافران تایلندی می باشد.

پوکت

منبع درآمد این جزیره استخراج قلع می باشد . با منظره های دلفریب دریایی و ساحل زیبا و داشتن فرودگاه بین المللی به عنوان یک قطب توریستی تایلند محسوب می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *