مشهد

مشهد یکی از دیدنی ترین ، توریستی ترین و زیارتی ترین شهرهای ایران محسوب می شود ، این شهر مقدس سالانه از سراسر ایران و کشورهای مسلمان پذیرای زائران بسیاری می باشد .
مشهد ، شهر امام رضا خوانده می شود ، و بی تردید همه شهرت و اعتبار مشهد وابسته به نام و حضور ستاره هشتم شیعیان در این شهر است ، این بارگاه مقدس بیشترین درصد گردشگر را نسبت به مکان های مقدس دیگر مجذوب خود می نماید به گونه ای که در ایران عشاق اهل بیت ، مشهدالرضا را به هر جاذبه گردشگری دیگر ترجیح می دهند .
مجموعه حرم مطهر امام رضا با مساحتی بالغ بر 657 598 متر مربع لقب بزرگترین مسجد دنیا را یدک می کشد چرا که حدود یک و نیم برابر بزرگتر از مسجد شاه در اصفهان ، مسجدالحرام در مکه و مسجدالنبی در مدینه است به علاوه مساحت این حرم چهل برابر از کلیسای اعظم واتیکان بزرگتر است ، با این اوصاف می توان گفت که این مجموعه بزرگترین عبادتگاه ساخته شده به دست بشر است .
در تور مشهد علاوه بر زیارت می توانید از آرامگاه پدر شعر فارسی ، حکیم ابوالقاسم فردوسی و آخرین کشورگشای شرق نادر شاه افشار نیز بازدید فرمایید ، شما گردشگران عزیز علاوه بر زیارت می توانید به تماشای آثار معماری باشکوه و بناهای تاریخی دیگر در مشهد از جمله مجموعه هارونیه ، چهارطاقی بازه هور ، باغ مینیاتوری مشهد و … بپردازید ، از طرفی برگزاری تعداد بی شمار تور مشهد سبب غنی شدن زیرساخت های گردشگری در این شهر شده است ، از این رو بهترین هتل ها ، بهترین غذاها و بهترین خدمات گردشگری در مشهد گرداگرد هم آمده و پذیرای شما عزیزان است .
در تور مشهد به طرقبه و شاندیز بروید چرا که شهرت این دو شهر به رستوران ها و مجموعه های تفریحی آن است به گونه ای که در سالهای اخیر آوازه اش در سراسر ایران به گوش می خورد .

تور مشهد

تور مشهد

مشهد با ۳۲۸ کیلومتر مربع مساحت، کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است.

اطلاعات بیشتر
تور مشهد

تور مشهد مقدس

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *