کویر مصر را با تور یک روزه طبیعت گردی آژانس مسافرتی ندای سفر تجربه کنید.

روستای مصر

روستایی در دشت کویر ایران و در ۴۵ کیلومتری شرق جندق و در ۶۰ کیلومتری شمال خور با آب و هوای گرم و خشک واقع شده است به نام مصر که قابل رقابت با کویر آفریقا می باشد.روستای خشت و گلی مصر از توابع شهرستان خور و بیابانک خور است و در استان اصفهان قرار دارد.روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان در امتداد دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک راستای شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر قرار گرفته است.نام قدیمی روستا به خاطر موسس آن که چوپانی به نام یوسف بوده به این نام خوانده می شده است .جمعیت این روستا بر طبق آخرین سرشماری 120 نفر می باشد وامرار معاش مردم این روستا از طریق کشاورزی و دامداری است . محصولات مهم روستا زعفران و گندم است .این روستا یکی از مناطق جذاب گردشگری ایران محسوب می شود برای بسیاری از طبیعت‌گردان نام آشنایی است.

جاذبه های گردشگری

عواملی که باعث جذب توریست و حضور گردشگران خارجی برای دیدن زیباییهای مسحور کننده کویر مرکزی ایران می شود ، وجود چاه آب عمیق، پو شش سبز منطقه بیابانی و درختچه های گز و تاق و نخلهای زیبا ، بلوار به عرض حدود ۵۰ متر داخل روستا، وجود خانه‌های قدیمی و مرمت آنها جهت اسکان توریست، موتور سواری، شترسواری در کویر و از همه مهمتر وجود نیزارهایی وسیع و سرسبز ،دریاچه نمک خور و وجود تپه‌های شنی  است . آسمان صاف و تاریک این منطقه کویری بسیاری از منجمان ایرانی و خارجی را برای برپایی کارگاه‌های رصدی خود جذب می کند و همچنین ،طبیعت کویری آنجا برای بسیاری از عکاسان حرفه ای و آماتور  جالب و چشم نواز است. چال سلكنون، نيزار مصر، درياچه نمك سلكنون، تخت عباسي، تخت عروس و رملهاي ماسه اي از جاذبه های اطراف اين روستا است.

برای کسانی که علاقمند به طبیعت زیبا و بکر کویر هستند، تور یک روزه طبیعت گردی ندای سفر فرصت مناسبی برای تممد اعصاب و گذراندن یک روز خاطره انگیز خواهد بود.

یک دیدگاه درمورد “کویر مصر |تور یک روزه طبیعت گردی

  1. پوستی
    اردیبهشت 21, 1397
    پاسخ

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و
    مفیده.به کارتون ادامه بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *