تور بندرعباس

کد: NBHTY
  • dab02a8d-77c5-436b-ada6-ca46137e6b7a-820×547

توضیح

تور بندرعباس

بزرگترین بندر ایران در جنوب کشور و جنوب استان هرمزگان معروف به ” بندر عباس ” می باشد ، این بندر در گذشته به نام ” بندر گمبرون ” شناخته می شد ،
با شرکت در تور بندرعباس از بزرگترین بندرایران زمین در سواحل خلیج نیلگون همیشه فارس دیدن فرماییدو لحظاتی خوش رادر کنار خانواده سپری نمایید.
بندرعباس از شمال به کوههای نه چندان مرتفع و از جنوب به دریا منتهی می شود ، این کوههای نه چندان بلند سبب ورود هوای مناطق کویری و مرکزی به این بندر شده و از ترکیب هوای گرم ساحلی با هوای کویری ، هوایی نسبتاً مرطوب با گرمای شدید حاصل می شود ، به این صورت که در گرمترین فصول تا 52 درجه سانتیگراد و در سردترین فصول تا 2 درجه سانتیگراد به ترتیب افزایش و کاهش دما را در این منطقه شاهد خواهیم بود ، از کوههای مرتفع بندرعباس می توان به قلل ” هماگ ” ( 3270 متر ) و ” گنو ” ( 2240 متر ) اشاره نمود که بلندترین نقطه استان هرمزگان قله هماگ می باشد.

تور بندرعباس

 

نام بندر عباس به سال 1622 میلادی باز می گردد که شاه عباس صفوی با حمایت انگلیسی ها موفق به فتح جزیره هرمز و مناطق اطراف آن شد که تا آن زمان در تسلط پرتغالیها بود ، به این صورت که در جزایر هرمز و قشم همچنان آثار قلعه های پرتغالی وجود دارد ، پس از فتح هرمز توسط امام قلی خانی سردار ایرانی ارتش شاه عباس ، این بندر به افتخار شاه عباس ، بندرعباس نامگذاری شد .
برای بازدید از قلعه پرتغالی ها با تور بندرعباس با ما همراه شوید.

سابقه تجاری بودن بندرعباس طبق شواهد تاریخی به زمان فرمانروایی داریوش کبیر بر می گردد که در آن زمان با فرمان داریوش ، ” سلیاکوس ” از فرماندهان یونانی تبار ارتش ایران جهت اکتشاف اقیانوس هند و دریای سرخ و ایجاد ارتباط با بنادر چین ، هند و لیبی از بندری در هرمزگان و شمال تنگه هرمز اقدام نمود که تاریخ شناسان معتقدند این مکان همین بندرعباس امروزی است .

اهالی بندرعباس فارسی زبان هستند و با گویش بندری صحبت می کنند ، امروزه بندرعباس بندری تجاری بوده و به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معادن ، کشتی سازی ، فلزات و صادرات و واردات کالا فعال است ، بنادر شهید رجایی و باهنر نقش مکمل در این فعالیت تجاری را ایفا کرده و بعنوان نقطه اتکای بندرعباس در تبادلات اقتصادی می باشد .

ندای سفر ارائه دهنده با کیفیت ترین تور بندرعباس برای هموطنان عزیز می باشد.

نام بندرعباس یادآور تابش گرمای خورشید است که سبب برآمدن لبخند و گرمای وجود اهای خونگرم و مهربان این منطقه است ، سفر به بندرعباس با مردمانی مهمانپذیر و جاذبه های گردشگران فراوان یکی از تجربه های خاطره انگیز در سفر خواهد بود ، خواه ناخواه سفر به جنوب علاوه بر گرما و مهر و محبت اهالی یادآور گویش شیرین بندری و موسیقی شاد و هیجان آور بندر می باشد ، اهالی بندرعباس علاوه بر تجارت ، به ماهیگیری و کشاورزی که پیشه های سنتی این اهالی محسوب می شود ، مشغول هستند ، از جمله کشت های منطقه بندرعباس تولیداتی چون خرما ، انبه ، تنباکو و مرکبات را به همراه دارد.
اهالی بندرعباس مسلمانان شیعه و سنی هستند ، که سنی ها در اقلیت هستند و اغلب در محله های سورو ، اوزی و شغو سکونت دارند .
بندرعباس بعنوان بزرگترین بندر ایران ، دارای ارتباطات وسیع فرامرزی با جای جای جهان است که دلیلی جز تردد فراوان بازرگانان و گردشگران ندارد به اینگونه که مهمترین مرکز استراتژیکی و تجاری در کنار آب های نیلگون خلیج همیشه فارس و دریای عمان به حساب می آیند .
نزدیکترین شهر و نزدیکترین جزیره به بندرعباس قشم با مسافت 28 کیلومتر می باشد ، حمل و نقل دریایی از بندرعباس به جزایر اطراف از جمله قشم ، هرمز ، هنگام ، کیش ، لاوان ، هندورابی و … امکان پذیر بوده و به علاوه به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز انجام می پذیرد .
در ادوار گذشته منطقه هرمزگان و به طور کل جنوب ایران به سبب منابع نفتی ، معادن و صنعت پررونق همیشه دستخوش تغییرات شاهد حضور اقوام و اهالی متعدد بوده و دارای فرهنگی مرکب از هند تا پرتغال ، انگلیس تا اعراب و به علاوه اقوام مختلف پارسی زبان می باشد در نتیجه این عامل در فرهنگ و جاذبه های این منطقه موثر است ، در اینجا به برخی از جاذبه ها و آداب و رسوم بندرعباس می پردازیم .
تور بندرعباس می تواند سفری بسیار خاص و خاطره انگیز شاید در حد و اندازه های اصفهان و شیراز باشد ، گویی در اصفهان و شیراز آثار تاریخی حیرت آور و غافلگیر کننده اند ، در حالی که بندرعباس با سواحل نیلگون خلیج فارس ، غروب دریا و زیبایی جزایر ، اهالی مهربان و غذاهای پرادویه و لذیذش می تواند هیجان انگیز و پر حرارت باشد .

آبگرم گنو

” آبگرم گنو ” در فاصله 35 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس واقع شده و محلی مناسب جهت استراحت و تفریح می باشد ، در منطقه آبشار و آبگرم گنو پوشش گیاهی متنوعی از درختان گرمسیری و بیابانی وجود دارد که از آن جمله می توان درختان نخل ، بوته های گون ، کنار ، سرخس ، آویشن بومادران ، اورس و … را نام برد ، چشمه آبگرم گنو گوگردی بوده و نشان از آتشفشانی بودن ارتفاعات اطراف آن دارد و آب گرم گنو با ترکیب کلر و هیدروژن سولفور از نظر درمانی و پزشکی بسیار مناسب است و جنبه های آب درمانی این آبگرم گردشگران زیادی را مجذوب خود کرده ، حداکثردمای آن 40 درجه سانتیگراد است ، سرچشمه این آب گرم در کنار صخره های آهکی و درختان نخل واقع شده که با احیای این آب و مهار آن استخرهای مجزای زنانه و مردانه در پایین دست این چشمه در کنار امکانات رفاهی و استراحتگاه موجود و قابل دسترس برای گردشگران است .

تور بندرعباس

معبد هندوها

این معبد محل سکونت هندی های تاجر در سال های 1300 تا 1344 خورشیدی در بندرعباس می باشد ، هندی های مقیم در بندرعباس جهت برآورده نمودن نیازهای معنوی و عبادی خود از این مکان استفاده می نمودند ، هندوهای برهمایی در آن زمان با اهدای هدایایی به حاکم وقت بندرعباس ” محمد حسن خان سعدالملک ” به نیت قدردانی از وی برای صدور مجوز تجارت به تاجران هندی اقدام نمودند و محمد حسن خان در قبال الطاف هندوها دستور به ساخت معبد هندوها که تأثیر یافته از معماری های عبادتگاه های هندی می باشد ، داد . مقرنس های کار شده در این گنبد سبب منحصر به فرد شدن معماری این بنا با دیگر گنبدهای سواحل خلیج فارس و گویی سراسر ایران زمین است ، این بنا شامل اتاقی چهارگوش میانی است که گنبدی بر آن سوار شده در ضلع شمالی معبد ، محراب و اتاق معبد واقع شده ، دور اتاق معبد طاقچه کاری شده و دور تا دور اتاق 4 راه وجود دارد که محل زیارت زوار به شمار می رفته ، اما حجره های داخل راهروها محل زندگی و بحث طلبه های برهمایی بوده است ، این اتاق ها با تابلوهای نقاشی مذهبی تزئین شده که از آن جمله می توان به خدای فلوت زن ملقب به ” کریشنا ” اشاره نمود ، شایان ذکر است کریشنا در زبان سانسکریت و آیین هندی ، ” جذاب متعال ” معنی شده است .

تور بندرعباس
نام دیگر معبد هندوها ، ” پرستشگاه بت گوران ” است که در مرکز شهر حوالی بازار در خیابان امام خمینی واقع شده است .

برای بازدید از این معبد تاریخی با تور بندرعباس ما همراه شوید.

حمام گله داری

در ابتدا باید گفت که این حمام به اشتباه تنها حمام تاریخی بندرعباس محسوب می شود ، چرا که اولین حمام ، حمام ” گپ ” واقع در خیابان امام موسی صدر می باشد ، به هرحال این حمام در محله قلعه شاهی ( اوزی ها ) قرار دارد و امروزه به عنوان موزه مردم شناسی مورد بازدید عموم گردشگران قرار می گیرد .
قدمت این حمام به دوران قاجار و به عبارتی به اواخر قرن سیزدهم بر می گردد ، این حمام توسط تجارتخانه حاج شیخ احمد گله داری با نیت ارائه خدمات اجتماعی به عموم مردم بنا نهاده شد و به مسجد محل ملقب به مسجد گله داری وقف گردید ، از آنجایی که تنها عامل تخریب طبیعی این بنا رطوبت بالای نواحی ساحلی می باشد ، مصالح به کار رفته در این بنا ساروج محلی ، گچ دستکوب و سنگ های دریایی – اسفنجی در دیواره های درونی و بیرونی بنا می باشد و کف این حمام با آجر نیز سنگ فرش شده تا به سبب مجاورت با دریا از رطوبت در امان باشد ، معماری این حمام همانند دیگر حمام های منطقه کویری شامل بینه ، سربینه ، گرمخانه و خزینه می باشد ، این بنا دارای پنج گنبد بزرگ و کوچک است . ورودی حمام شامل هشتی کوچکی برای تنظیم دما و رطوبت حمام است و فضای بینه هشت گوش و دارای چهار سکو برای تعویض لباس و نشیمن طراحی شده است .

عمارت کلاه فرنگی

این بنا در دوران صفوی به نیت مکانی جهت تجارتخانه داخلی و خارجی بنا شده و به عبارتی گمرک بندرعباس محسوب می شده این بنا شامل 16 برج و 3 دروازه می باشد ، نام کلاه فرنگی به خاطر تأثیری که از معماری اروپایی در این بنا نمایان است .

برکه های باران

این مجموعه با فضایی مشجر واقع در خیابان 22 بهمن بندرعباس از آثار به جا مانده صفویان است ، این بنا شامل شش برکه یا به عبارتی آب انبار است که در زمان خود به عنوان منابع ذخیره آب شیرین بندرعباس مورد بهره برداری قرار می گرفته است ، امروزه پس از مرمت و بازسازی این بنا با گنبدهای زیبا به عنوان سالن آمفی تئاتر و موزه آب مورد توجه گردشگران می باشد .

غار خرسین

این غار هم از خانواده غارهای نمکی استان هرمزگان است که در جزیره قشم نیز شاهد آن هستیم ، اما با این تفاوت که به دلیل صعب العبور بودن برای دسترسی به داخل این غار ، همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است ، طول این غار 178 متر ، عرض دهانه 4 متر ، ارتفاع دهانه غار 3 متر می باشد ، منطقه کوهستانی که این غار را در دل خود جای داده شامل سنگهای ریزشی و ناپایداری نمکی می باشد در این صورت برای تردد در این منطقه ملزم به احتیاط فراوان هستیم .

تور بندرعباس

فرودگاه بین المللی بندرعباس در فاصله 9 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر بندرعباس واقع است ، این فرودگاه روزانه شاهد 40 الی 70 پرواز داخلی و خارجی می باشد ، این فرودگاه دارای دو باند پروازی است و با نام یاتایی GDS شناخته می شود ، فاصله هوایی تهران تا بندرعباس 1050 کیلومتر است که مدت زمانی در حدود 110 دقیقه نیاز دارد .

برای تجربه سفری متفاوت تور بندرعباس را از کارشناسان ندای سفر دریافت کنید.

اما از پرواز و فرودگاه که بگذریم ، سفر با قطار گزینه ای بسیار مناسب برای رفتن به بندعباس است ، چرا که صرف نظر از قیمت مناسب و امنیت تجربه 18 ساعت با قطار و جذابیت های پیش بینی نشده آن در فضای داخلی قطار و مناظر در حال تغییر در شب و روز خارج از قطار خالی از لطف نبوده و می تواند سفری پرهیجان و متنوع را رقم بزند .
راه آهن بندرعباس در فاصله 10 کیلومتری شمال شهر واقع شده ، روزانه تعداد دو قطار مسافربری در مسیر تهران – بندرعباس و برعکس فعال است و به مقصد اصفهان و مشهد نیز از این ایستگاه قابلیت جا به جایی مسافر وجود دارد .

امتیاز
  • ثبت امتیاز
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

برنامه سفر

هوایی

هتل *3 ایران 660000
هتل *4 آتیلار 690000
هتل *5 هرمز 800000

خدمات: هتل به همراه صبحانه

خانم فهیم         09356662362

محل

دیدگاه ها (0)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تور بندرعباس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال